TK Kompas
dětský tábornický klub při ČTU

úvodní strana hry sudoku

Sudoku – online

Vaším úkolem je doplnit do prázdných políček čísla od 1 do 9 tak, aby se v žádném sloupci, řádku ani ve čtvercích o devíti polích žádné z nich neopakovalo. Jinak řečeno, každý sloupec, řádek i zvýrazněný čtverec musí obsahovat všechna čísla od jedné do devíti.

Právě hrajete: tabulku číslo 43
 

    
sudoku_vpis.gif, 327 B

Poznámky neboli vpisky můžete psát nad vlastní políčko s číslicí (viz. obrázek). K čemu slouží a jakým způsobem je přesně používat se dočtete v návodu na řešení sudoku na již zmíněných stránkách sudoku.wz.cz.

Tlačítko Zkontrolovat slouží pro kontrolu správnosti vámi vyplněných číslic. Pro smazání všech vámi zadaných hodnot stiskněte Vymazat. Nemáte-li zrovna čas kompletně vyluštit právě rozehranou tabulku, můžete použít tlačítko Uložit. Takto si můžete poukládat tabulek kolik chcete, ale pozor!!! Ukládání bude korektně fungovat jen pokud máte povoleny cookies ve vašem prohlížeči. Standardně jsou povoleny, ale pokud vám ukládání nefunguje a vy nevíte co s tím, napište). A pokud se vám podařilo tabulku uložit, lze si tento stav kdykoliv vrátit pomocí Obnovit nebo jej tlačítkem Odstranit vymazat z paměti. Vámi uložený stav už tedy u této tabulky nepůjde obnovit!

Vpravo nad tabulkou se zobrazuje orientační doba řešení. Pokud vás rozptyluje běžící čas, klepněte na něj myší a on se zastaví. Nebojte, zastaví se jen zobrazení, ale čas se vám bude počítat i nadále. Opětovným klepnutím jej zase spustíte.

Nechce-li se vám při řešení sedět u počítače, tak si tuto tabulku vytiskněte. V tom případě prosím přejděte na upravenou stránku a z nabídky vašeho prohlížeče dejte tisk.